İmamoğlu ile fotoğraf çekilen küçük Efe… Akla, hayale sığmayacak komplolar üretildi: Bakın gerçek ne çıktı

Komplolar birbirini kovaladı. Küresel oyun kurucuların devreye girdiği, Afrikalı sığınmacıların Batı’ya göçünün önüne geçmek için şimdiden Türkiye’ye görev biçildiği, ajanların kurgusuyla bu fotoğrafın planlandığı, Türk toplumunun buna alıştırıldığı, daha bir sürü akla ziyan iddialar sosyal medyada yazıldı çizildi. Zaman zaman ırkçılık boyutuna varan yorumların odağındaki çocuk, Türk oğlu Türk çıktı.

HERKESTEN ÖNCE GELDİ

Adı Efe Ercan. Babası Türk, annesi Gineli. “ Ben Türk’üm, İstanbullu ’yum” diyen 8 yaşındaki Efe, ailesiyle birlikte Beyoğlu Firuzağa mahallesinde oturuyor. Evlerine en yakın bayram kutlamasının yapıldığı Taksim Cumhuriyet Anıtına elinde bayrağıyla herkesten önce koşa koşa geldi. Efe öylesine istekliydi ki, Babaannesiyle geldiği Atatürk anıtı önündeki resmi kutlama programına katılmak istedi.

ÜSKÜDAR’A DA GİDELİM DİYE BABAANNESİNE YALVARDI

Sosyal medya komplocuları tarafından ajan ilan edilen Babaanne, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanına gelerek torununu tanıştırdı. Heyecanından, bayram coşkusundan söz etti. Efe heyecanına, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da ortak etti. ‘Başka nerede kutlama var’ diye sordu. Başkandan Üsküdar’da yanıtını alınca Babaannesine Üsküdar’a da gidelim diye ısrar etti. Taksim’deki kutlamanın ardından gazetecilere açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Efe ile tanışmasından söz ederek, “Az önce bir evladımız yanımıza geldi. Annesi Afrikalı, babası Türk olan bir çocuğumuz ve bizim çocuğumuz. Ve onun fikri hür, vicdanı hür yetişmesi için bize bir çocuk emanet edilmiş. Onun için 86 milyon insanımızın, coşkuyla ve gururla kutlaması gereken bir bayramdır 23 Nisan. Milletimize emanettir. Milletimizin her ferdine emanettir. Siyaset vesaire, her şey bir kenara; milletimizin bir arada olma, bir olma duygusuna emanettir. Ben bu emaneti karşılamanın gururunu yaşıyorum ve burada, bu güzel anıtın önünde coşkuyla, duyguyla, yüksek duyguyla ve sorumluluk duygusuyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.” dedi.

OY KULLANAN ANNESİNE EŞLİK ETTİ

Elinden Türk bayrağını düşürmeyen, saygı duruşu sırasında ve İstiklal marşı okunurken esas duruşta bekleyen Efe Ercan, 31 Mart seçimlerinde ailesiyle birlikte oy kullanmaya gidince de haber olmuştu. Demirören Haber Ajansının seçim günü servis ettiği haberde anne ve babasıyla birlikte kendi okulu Firuzağa İlkokuluna gelen Efe, “ Annem Gine’li babam Türk, yani İstanbullular ben de İstanbulluyum. Annem artık Türk vatandaşı ve oy kullanıyor. Oyumuzu kullandık şimdi gidiyoruz. Büyüyünce ben de oy kullanacağım.” demişti.

ANNESİ DE TÜRK VATANDAŞI

Tercüman olarak görevli gittiği Gine’de Safiatou Diallo ile tanışan Efe’nin babası Emre Ercan bu aşkı evliliğe taşıdı. 11 yıl önce İstanbul’a yerleşen Ercan ailesinin ilk çocukları Efe Türkiye’de dünyaya geldi. Türk vatandaşı olan ve son yerel seçimlerde oy kullanan Efe’nin annesi Safiatou Diallo Ercan’ın üzüntüsü bir yana, 8 yaşındaki Efe’yi haksız ve hukuksuz şekilde yargılayanlara bu haber yeterli olur mu bilinmez ama uçuk komplolara bir yanıt olacağı kesin.

Nalan Güler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x